دبیرستان پسرانه شاهد حضرت ابوالفضل (ع) (بندر ماهشهر)


3 فروردین 1398

شارژهای سی ثانیه ایِ تلفنهای هوشمند

مولف: مدیر سایت   /  دسته: علمی   /  رتبه دهید:

شارژهای سی ثانیه ایِ تلفنهای هوشمند

 

شرکت استوردات ادعا کرده است نوع جدیدی دستگاه شارژ تلفن های هوشمند که می تواند این تلفن ها را در مدت ۳۰ ثانیه شارژ کند تا کم تر از سه سال دیگر به بازار خواهد آمد. در این دستگاه «نانونقطه» به کار رفته است که در آزمایشگاه با مواد آلی ساخته می شود و پهنایش ۲ نانومتر است. «نانونقطه» انرژی را بسرعت در فضایی فشرده ذخیره می کند و به جای مواد شیمیایی معمول مشتق از لیتیوم، در فناوری کنونی باتری به کار خواهد رفت.

دورن مایرسدور، مدیر اجرایی «استوردات» در مورد این باتری می گوید: « در حال حاضر باتری ای که ساخته ایم و در عرض ۳۰ ثانیه شارژ می شود، تنها دو سه ساعت کار خواهد کرد. بنابراین باید هنوز کار کنیم تا باتری بهتر شود.»

اساس کار، بازگشت به سوی مواد شیمیایی بنیادی است. یعنی اسیدهای آمینه که مواد سازنده پروتئین های ضروری برای حیات هستند. این پژوهشگران اسیدهای آمینه را بکار می برند تا مولکول هایی بسازند که قادر باشند بار الکتریکی را ذخیره کنند. نورهای رنگینی که از لوله آزمایشگاهی بیرون می آید، حاصل نورزایی طبیعی این زیست مولکول های مصنوعی است.

شرکت استوردات قصد دارد در اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی کار تولید این شارژکننده ۳۰ ثانیه ای را آغاز کند. تخمین زده می شود که هزینه ساخت این شارژکننده، دوبرابر شارژکننده های فعلی تلفن های هوشمند باشد. به نظر می رسد این قیمت برای مشتریهای بالقوه این شارژهای جدید معقول باشد.

 

به نقل از : یورونیوز

تعداد مشاهده (550)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "شارژهای سی ثانیه ایِ تلفنهای هوشمند"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید