دبیرستان پسرانه شاهد حضرت ابوالفضل (ع) (بندر ماهشهر)
   
 

15 تیر 1395

توصیه های دو هفتــه مانده به کنکور

توصیه های دو هفتــه مانده به کنکور

 

در هفته‌‌ی اول آن بهتر است:

  1. هر شب به مدت چند دقیقه تمام کارهایی را که در جلسه‌‌ی کنکور انجام خواهند داد را با خودشان مرور کنند، یعنی همان شیوه‌‌ی مدیریت زمان؛ این‌‌کار باعث می‌شود عادت‌‌های لازم در جلسه‌‌ی کنکور ملکه‌‌ی ذهن‌‌شان بشود..
  2. خواب شبانه‌‌ی خودشان را تنظیم کنند یعنی حداکثر ساعت یازده شب بخوابند و صبح ساعت 6 از خواب بیدار شوند تا عادت خوابشان اصلاح شود.
  3. اگر عادت به صبحانه خوردن ندارند حتماً آن را اصلاح کنند یعنی هر روز یک صبحانه مقوی و کم حجم بخورند تا انرژی لازم را برای برنامه‌‌ی نیم‌‌روزی داشته باشند.
  4.  سعی کنند هر روز صبح از ساعت 8 تا 12 ظهر به طور یک روند و با استراحت‌‌های کوتاه درس بخوانند یا آزمون بدهند تا جسم و ذهن‌‌شان به این شرایط عادت کند. این کار باعث می‌شود تا در جلسه‌‌ی کنکور راحت‌‌تر و مسلط‌‌تر چهار ساعت زمان آزمون را سپری کنند.
  5. از تماس و ارتباط با کسانی که موجب اضطراب می‌شوند خودداری و دوری کنند.
  6.  درس‌‌ها و مبحث‌‌هایی که فرمول و نکته‌‌های بیش‌‌تری دارند را در این یک هفته به طور سطحی نگاهی بیندازند مانند ادبیات، دینی، فیزیک، شیمی، هندسه تحلیلی و امثال این‌‌ها؛ البته برای هر دانش‌‌آموزی شاید کمی متفاوت باشد. 

 

و اما در هفته‌‌ی آخر 

در این هفته کار بچه‌‌ها کمی با هفته‌‌ی قبل تفاوت خواهد کرد که به طور کوتاه آن‌‌ها را بیان می‌کنم:

1- مقدار مطالعه نسبت به قبل باید کم‌‌تر شود یعنی بچه‌‌ها نباید بیش‌‌تر از 8 ساعت در روز بخوانند و چنان‌‌چه کمی کم‌‌تر هم بشود اشکال ندارد.

2- فقط یک آزمون جامع در برنامه‌‌ی آن هفته قرار دهند و آن را بررسی کنن.

3- فرمول‌‌ها و نکته‌‌ها را فقط مرور کنند و اگر تستی را علامت‌‌دار کرده‌‌اند به آن نگاهی بیندازند.

4- درس‌‌های عمومی را یک بار دیگر و با سرعت و سطحی مرور کنند.

5- استراحت و تفریح‌‌های خود را بیش‌‌تر کنند البته تفریحاتی که باعث آسیب رساندن به آن‌‌ها نشود و هم‌‌چنین ایجاد خستگی زیادی نکند.

6- بعد از گرفتن کارت ورود به جلسه، حتما فردای همان‌‌روز از مکان و موقعیت جلسه‌‌ی کنکور که در کارت نوشته شده دیدن کنند.

7- شب‌‌ها به موقع بخوابند و حداقل در شبانه‌‌روز 8 تا 9 ساعت خواب کامل داشته باشند.

8- در روز آخر قبل از کنکور اگر بتوانند مطالعات خود را کنار بگذارند بهتر است؛ ولی اگر نتوانستند و یا احساس نگرانی کردند سعی کنند بیش‌‌تر  از 3 الی 4 ساعت در صبح درس نخوانند و تمام بعد از ظهر و شب را استراحت کنند تا ذهنشان برای فردای آن روز آماده باشد.

 9- وسایل مورد نیاز مانند کارت ورود به جلسه، دو تا مداد سیاه نرم، پاک‌‌کن مناسب، دستمال پارچه‌‌ای کوچک برای خشک کردن عرق دست،  یک بطری آب سرد و مقداری شکلات مناسب را از شب قبل برای روز کنکور آماده کنند تا چیزی جا نماند..

10- اگر در هفته‌‌ی آخر به‌‌درستی استراحت کرده باشند چنان‌‌چه شب آخر را خوب نخوابند، در هنگام آزمون دادن به مشکل برنخواهند خوردروز کنکور حداقل 2 ساعت قبل آزمون ..

.

.

.

 

جهت مطالعه کامل توصیه های قبل از کنکور که توسط دبیر محترم جناب آقای محمدرضا قنواتی تهیه و گردآوری شده به ادامه مطلب بروید..

مولف: مدیر سایت
0  نظر
رتبه خبر: 
(0 نظر )
ارسال شده در خبر های: علمی

1 تیر 1395

قدمی تا کنکور

راهنمایی و مشاوره ی کنکور ویژه  دانش آموزان فارغ التحصیل سال سوم

دبیرستان شاهد حضرت ابوالفضل علیه السلام

 

توصیه های مشاوره ای و برنامه ریزی کاربردی برای موفقیت در کنکور پیش رو که توسط  آقای قنواتی دبیر محترم شیمی آموزشگاه شاهد حضرت ابوالفضل تهیه و تنظیم گردیده است.

براي موفق شدن در کنکور سراسري چند ايستگاه زماني وجود دارد اکنون (تابستان) در ايستگاه زماني مناسب قرار گرفته ايم. اگر قصد داريد براي کنکور آماده شويد از اين فرصت استفاده لازم را ببريد. از آن جا که بي برنامگي و نبود نقشه راه باعث مي شود گاهي احساس بي انگيزگي کنيم ،توصيه مي کنیم با مطالعه ی مطالب مندرج در این دفترچه ، استفاده از تجربیات دبیران و دانش آموزان کنکوری و مشاور های آموزشگاه ها  یک نقشه ی راه برای خود ترسیم کنید.

چگونه خود را برای کنکور آماده کنیم؟

1- خود را به درس خواندن عادت دهید

2- برای مطالعه خود هدف گذاری کنید

3- دروس دبیرستان را تا پایان آخرین تابستان خوب یاد بگیرید

4- برای ریاضی و زبان خود فکری بکنید

5- تشریحی بخوانید

1- خود را به درس خواندن عادت دهید:

 در سالهای آینده که دانش آموز پیش دانشگاهی خواهید بود و تلاش جدی تری برای قبولی در کنکور خواهید نمود ممکن است مجبور شوید بیش از ۶۰ ساعت در هفته درس بخوانید. خیلی از داوطلبانی که در سالهای دبیرستان به مطالعه در ساعات زیاد عادت نکرده اند در این زمان دچار مشکل می شوند. خستگی، بی انگیزگی و پائین آمدن کارایی مطالعه و افت میزان یادگیری می تواند از تبعات این عادت نکردن باشد، لذا توصیه ما این است که مهم ترین وظیفه یک دانش آموز دبیرستانی عادت کردن به ساعات طولانی مطالعه است. این عادت مانند تمامی تغییرات هستی تدریجی صورت می گیرد.
 

2- برای مطالعه خود هدف گذاری کنید:

افزایش ساعات مطالعه بدون در نظر داشتن به یک قله خسته کننده خواهد بود. لذا خوب است که با خودتان عهد کنید که تا پایان سال جاری معدلتان را یک نمره افزایش دهید و یا اینکه یک درس ضعیف را به سطح متوسط برسانید. توجه داشته باشید که هدف گذاری شما نه زیاد آرمانی و دور از دسترس باشد و نه زیاد ساده و پیش پا افتاده باشد.
 

3- دروس دبیرستان را تا پایان آخرین تابستان خوب یاد بگیرید:

تا پایان شهریور سال قبل از پیش دانشگاهی فرصت دارید که در دروس دبیرستان (سال های اول، دوم و سوم) هیچ نکته ای نباشد که بلد نباشید. البته بلد بودن با توانایی تست زدن متفاوت است. منظور از بلد بودن این است که ..

.

.

نکاتی در باره ی برنامه ریزی که دانش آموزان کنکوری باید رعایت کنند:

  1. کتاب های  درسی سال اول ،دوم و سوم  و جزوه ها و کتاب های کمک آموزشی خود را که قبلا تهیه نموده اید جمع آوری نموده و در دسترس خود قرار دهید.
  2. در آزمون های آزمایشی یک موسسه شرکت کنید و از خدمات مشاوره ای موسسه در صورت نیاز استفاده کنید.
  3. فقط با یک موسسه و یک برنامه ..
 
 
برای مطالعه کامل به  ادامه مطلب  بروید..
مولف: مدیر سایت
0  نظر
رتبه خبر: /5
(1 نظر )
ارسال شده در خبر های: علمی
قبلی  
1 
  بعدی
صفحه 1 از 1