دبیرستان پسرانه شاهد حضرت ابوالفضل (ع) (بندر ماهشهر)
   
 

3 فروردین 1398

شارژهای سی ثانیه ایِ تلفنهای هوشمند

 

 

شرکت استوردات ادعا کرده است نوع جدیدی دستگاه شارژ تلفن های هوشمند که می تواند این تلفن ها را در مدت ۳۰ ثانیه شارژ کند تا کم تر از سه سال دیگر به بازار خواهد آمد. در این دستگاه «نانونقطه» به کار رفته است که در آزمایشگاه با مواد آلی ساخته می شود و پهنایش ۲ نانومتر است. «نانونقطه» انرژی را بسرعت در فضایی فشرده ذخیره می کند و به جای مواد شیمیایی معمول مشتق از لیتیوم، در فناوری کنونی باتری به کار خواهد رفت.

دورن مایرسدور، مدیر اجرایی «استوردات» در مورد این باتری می گوید: « در حال حاضر باتری ای که ساخته ایم و در عرض ۳۰ ثانیه شارژ می شود، تنها دو سه ساعت کار خواهد کرد. بنابراین باید هنوز کار کنیم تا باتری بهتر شود.»

اساس کار، بازگشت به سوی مواد شیمیایی بنیادی است. یعنی اسیدهای آمینه که... ادامه مطلب

مولف: مدیر سایت
0  نظر
رتبه خبر: 
(0 نظر )
ارسال شده در خبر های: علمی

15 تیر 1395

توصیه های دو هفتــه مانده به کنکور

توصیه های دو هفتــه مانده به کنکور

 

در هفته‌‌ی اول آن بهتر است:

  1. هر شب به مدت چند دقیقه تمام کارهایی را که در جلسه‌‌ی کنکور انجام خواهند داد را با خودشان مرور کنند، یعنی همان شیوه‌‌ی مدیریت زمان؛ این‌‌کار باعث می‌شود عادت‌‌های لازم در جلسه‌‌ی کنکور ملکه‌‌ی ذهن‌‌شان بشود..
  2. خواب شبانه‌‌ی خودشان را تنظیم کنند یعنی حداکثر ساعت یازده شب بخوابند و صبح ساعت 6 از خواب بیدار شوند تا عادت خوابشان اصلاح شود.
  3. اگر عادت به صبحانه خوردن ندارند حتماً آن را اصلاح کنند یعنی هر روز یک صبحانه مقوی و کم حجم بخورند تا انرژی لازم را برای برنامه‌‌ی نیم‌‌روزی داشته باشند.
  4.  سعی کنند هر روز صبح از ساعت 8 تا 12 ظهر به طور یک روند و با استراحت‌‌های کوتاه درس بخوانند یا آزمون بدهند تا جسم و ذهن‌‌شان به این شرایط عادت کند. این کار باعث می‌شود تا در جلسه‌‌ی کنکور راحت‌‌تر و مسلط‌‌تر چهار ساعت زمان آزمون را سپری کنند.
  5. از تماس و ارتباط با کسانی که موجب اضطراب می‌شوند خودداری و دوری کنند.
  6.  درس‌‌ها و مبحث‌‌هایی که فرمول و نکته‌‌های بیش‌‌تری دارند را در این یک هفته به طور سطحی نگاهی بیندازند مانند ادبیات، دینی، فیزیک، شیمی، هندسه تحلیلی و امثال این‌‌ها؛ البته برای هر دانش‌‌آموزی شاید کمی متفاوت باشد. 

 

و اما در هفته‌‌ی آخر 

در این هفته کار بچه‌‌ها کمی با هفته‌‌ی قبل تفاوت خواهد کرد که به طور کوتاه آن‌‌ها را بیان می‌کنم:

1- مقدار مطالعه نسبت به قبل باید کم‌‌تر شود یعنی بچه‌‌ها نباید بیش‌‌تر از 8 ساعت در روز بخوانند و چنان‌‌چه کمی کم‌‌تر هم بشود اشکال ندارد.

2- فقط یک آزمون جامع در برنامه‌‌ی آن هفته قرار دهند و آن را بررسی کنن.

3- فرمول‌‌ها و نکته‌‌ها را فقط مرور کنند و اگر تستی را علامت‌‌دار کرده‌‌اند به آن نگاهی بیندازند.

4- درس‌‌های عمومی را یک بار دیگر و با سرعت و سطحی مرور کنند.

5- استراحت و تفریح‌‌های خود را بیش‌‌تر کنند البته تفریحاتی که باعث آسیب رساندن به آن‌‌ها نشود و هم‌‌چنین ایجاد خستگی زیادی نکند.

6- بعد از گرفتن کارت ورود به جلسه، حتما فردای همان‌‌روز از مکان و موقعیت جلسه‌‌ی کنکور که در کارت نوشته شده دیدن کنند.

7- شب‌‌ها به موقع بخوابند و حداقل در شبانه‌‌روز 8 تا 9 ساعت خواب کامل داشته باشند.

8- در روز آخر قبل از کنکور اگر بتوانند مطالعات خود را کنار بگذارند بهتر است؛ ولی اگر نتوانستند و یا احساس نگرانی کردند سعی کنند بیش‌‌تر  از 3 الی 4 ساعت در صبح درس نخوانند و تمام بعد از ظهر و شب را استراحت کنند تا ذهنشان برای فردای آن روز آماده باشد.

 9- وسایل مورد نیاز مانند کارت ورود به جلسه، دو تا مداد سیاه نرم، پاک‌‌کن مناسب، دستمال پارچه‌‌ای کوچک برای خشک کردن عرق دست،  یک بطری آب سرد و مقداری شکلات مناسب را از شب قبل برای روز کنکور آماده کنند تا چیزی جا نماند..

10- اگر در هفته‌‌ی آخر به‌‌درستی استراحت کرده باشند چنان‌‌چه شب آخر را خوب نخوابند، در هنگام آزمون دادن به مشکل برنخواهند خوردروز کنکور حداقل 2 ساعت قبل آزمون ..

.

.

.

 

جهت مطالعه کامل توصیه های قبل از کنکور که توسط دبیر محترم جناب آقای محمدرضا قنواتی تهیه و گردآوری شده به ادامه مطلب بروید..

مولف: مدیر سایت
0  نظر
رتبه خبر: 
(0 نظر )
ارسال شده در خبر های: علمی

1 تیر 1395

قدمی تا کنکور

راهنمایی و مشاوره ی کنکور ویژه  دانش آموزان فارغ التحصیل سال سوم

دبیرستان شاهد حضرت ابوالفضل علیه السلام

 

توصیه های مشاوره ای و برنامه ریزی کاربردی برای موفقیت در کنکور پیش رو که توسط  آقای قنواتی دبیر محترم شیمی آموزشگاه شاهد حضرت ابوالفضل تهیه و تنظیم گردیده است.

براي موفق شدن در کنکور سراسري چند ايستگاه زماني وجود دارد اکنون (تابستان) در ايستگاه زماني مناسب قرار گرفته ايم. اگر قصد داريد براي کنکور آماده شويد از اين فرصت استفاده لازم را ببريد. از آن جا که بي برنامگي و نبود نقشه راه باعث مي شود گاهي احساس بي انگيزگي کنيم ،توصيه مي کنیم با مطالعه ی مطالب مندرج در این دفترچه ، استفاده از تجربیات دبیران و دانش آموزان کنکوری و مشاور های آموزشگاه ها  یک نقشه ی راه برای خود ترسیم کنید.

چگونه خود را برای کنکور آماده کنیم؟

1- خود را به درس خواندن عادت دهید

2- برای مطالعه خود هدف گذاری کنید

3- دروس دبیرستان را تا پایان آخرین تابستان خوب یاد بگیرید

4- برای ریاضی و زبان خود فکری بکنید

5- تشریحی بخوانید

1- خود را به درس خواندن عادت دهید:

 در سالهای آینده که دانش آموز پیش دانشگاهی خواهید بود و تلاش جدی تری برای قبولی در کنکور خواهید نمود ممکن است مجبور شوید بیش از ۶۰ ساعت در هفته درس بخوانید. خیلی از داوطلبانی که در سالهای دبیرستان به مطالعه در ساعات زیاد عادت نکرده اند در این زمان دچار مشکل می شوند. خستگی، بی انگیزگی و پائین آمدن کارایی مطالعه و افت میزان یادگیری می تواند از تبعات این عادت نکردن باشد، لذا توصیه ما این است که مهم ترین وظیفه یک دانش آموز دبیرستانی عادت کردن به ساعات طولانی مطالعه است. این عادت مانند تمامی تغییرات هستی تدریجی صورت می گیرد.
 

2- برای مطالعه خود هدف گذاری کنید:

افزایش ساعات مطالعه بدون در نظر داشتن به یک قله خسته کننده خواهد بود. لذا خوب است که با خودتان عهد کنید که تا پایان سال جاری معدلتان را یک نمره افزایش دهید و یا اینکه یک درس ضعیف را به سطح متوسط برسانید. توجه داشته باشید که هدف گذاری شما نه زیاد آرمانی و دور از دسترس باشد و نه زیاد ساده و پیش پا افتاده باشد.
 

3- دروس دبیرستان را تا پایان آخرین تابستان خوب یاد بگیرید:

تا پایان شهریور سال قبل از پیش دانشگاهی فرصت دارید که در دروس دبیرستان (سال های اول، دوم و سوم) هیچ نکته ای نباشد که بلد نباشید. البته بلد بودن با توانایی تست زدن متفاوت است. منظور از بلد بودن این است که ..

.

.

نکاتی در باره ی برنامه ریزی که دانش آموزان کنکوری باید رعایت کنند:

  1. کتاب های  درسی سال اول ،دوم و سوم  و جزوه ها و کتاب های کمک آموزشی خود را که قبلا تهیه نموده اید جمع آوری نموده و در دسترس خود قرار دهید.
  2. در آزمون های آزمایشی یک موسسه شرکت کنید و از خدمات مشاوره ای موسسه در صورت نیاز استفاده کنید.
  3. فقط با یک موسسه و یک برنامه ..
 
 
برای مطالعه کامل به  ادامه مطلب  بروید..
مولف: مدیر سایت
0  نظر
رتبه خبر: /5
(1 نظر )
ارسال شده در خبر های: علمی

13 بهمن 1393

سامانه دریایی لاکهید مارتین به فروش گذاشته شد + تصاویر

شرکت لاکهید مارتین قصد دارد کشتی نظامی آزمایشی منحصر بفردی را که در برخی تمرینات نظامی مورد استفاده قرار گرفته بود، بفروشد. 1422697430726_2.jpg

 

 

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، سامانه دریایی آزمایشی Sea Slice که توسط شرکت لاکهید مارتین طراحی شده و از سال 1996 به عنوان یک کشتی نظامی مورد استفاده قرار گرفته بود، اکنون با قیمت 180 هزار دلار برای فروش گذاشته شده است.

 

نیروی دریایی آمریکا از این سامانه دریایی آزمایشی در برخی تمرینات نظامی بعنوان کشتی پشتیبان و برای آزمایش برخی سلاح‌های جدید استفاده کرده بود.

 

این کشتی بطول 32 متر، عرض 17 متر و وزن 163 تن دارای دو موتور دیزیل و دو مولد الکتریکی دیزلی با قدرت 3480 اسب بخار است که امکان رسیدن به سرعت 30 گره دریایی را در عین حفظ تعادل در میان امواجی به ارتفاع 3.5 متر فراهم می‌کند.

 

بدنه چهار لایه این قایق به گونه‌ای طراحی شده است که...
مولف: مدیر سایت
0  نظر
رتبه خبر: 
(0 نظر )
ارسال شده در خبر های: علمی

13 بهمن 1393

بیماری های پنهان استفاده از موبایل

 
بیماری های پنهان استفاده از موبایل
 

به گزارش خبرگزاری مهر، در سال های اخیر و در عصر فناوری، تلفن همراه، تبلت و لپ تاپ ها بخش جدایی ناپذیری از زندگی امروزه را تشکیل داده اند. اما وسایل ارتباطی جدید با بیماری های مختلفی همراه هستند که در دراز مدت برای انسان خطرناک بوده و می توانند انسان ها را تا پای صدمات و آسیب های جدی پیش ببرند.

* خواب نامنظم و افزایش بیماری های مختلف

تلفن های همراه در زمان خواب نیز در نزدیکی تخت یا محل استراحت قرار می گیرند تا با کوچکترین لرزشی به کنترل آنها پرداخته شود. این عادت همیشگی باعث اختلال در خواب و ابتلا به بیماری های مختلف را افزایش می دهد. پزشکان معتقدند الگوی نامناسب خواب با افزایش ابتلا به بیماری های مزمن در ارتباط است.

* ارتباط بین ارسال پیامک و کمردرد

نوشتن و ارسال هر پیامک با فشار زیادی بر ستون فقرات همراه است. ارسال دائمی پیامک و زاویه دار بودن سر باعث می شود تا ناحیه گردن و شانه ها دچار...

مولف: مدیر سایت
0  نظر
رتبه خبر: 
(0 نظر )
ارسال شده در خبر های: علمی

6 بهمن 1393

امنیت اندروید 5 ؛ ویژگی های امنیتی در اندروید 5

راه کار های جدید گوگل ،  امنیت اندروید ۵ رو به میزان قابل توجهی افزایش داده . سیستم عامل اندروید همیشه به خاطر مشکلات امنیتی زیر سنگینی علامت سوال له شده اما با راه کار های امنیتی جدید شرکت گوگل میشه گفت که اندروید ۵ امن ترین نسخه اندروید تا به امروزه .  این تغییرات نشون میدن که گوگل قصد داره با استفاده از تکنولوژی های جدید کاری کنه تا اندروید رو تخت پادشاهی جامعه نرم افزار موبایلی بشینه و در بازار تکنولوژی حکمرانی کنه . در این مطلب می خوام به برخی از راه کارهای امنیتی جدید در اندروید ۵ اشاره کنم که امیدوارم به دردتون بخوره . اگر کاربر اندروید هستین حتما این مطلب رو با دقت و تا آخر بخونید .
امنیت اندروید 5

قفل هوشمند جدید برای بهبود امنیت اندروید ۵

قفل صفحه اندروید یا Screen Lock در همه نسخه های اندروید وجود داشته و راه حل نسبتا خوبی برای جلوگیری از دسترسی افراد غریبه به اطلاعات گوشی بوده . اما یکی از دردسر هایی که این قفل صفحه اندروید داره اینه که بعد از چند ثانیه صفحه قفل میشه و باید رمز رو وارد کنید . هر کاربر اندروید ممکنه مجبور باشه  روزانه حداقل ۲۰ بار قفل صفحه رو وارد کنه ؛ به همین دلیل بعضی از کاربران ، قفل صفحه اندروید رو غیرفعال می کنن تا هر هرقت که خواستن با گوشی شون کار کنن سریع تر به گوشی شون دسترسی پیدا کنن . قفل هوشمند اندروید یا Smart Lock به شما کمک میکنه تا برای باز کردن قفل صفحه مجبور نباشید هر دفعه رمز تون رو ورد کنید . قفل هوشمند اندروید ۵ با سه روش مختلف کار میکنه که هر کدوم رو به طور مختصر خدمت تون توضیح میدم :

■ تشخیص چهره یا فیس آنلاک face unlock

ویژگی فیس آنلاک یا باز کردن قفل صفحه با تشخیص چهره در اندروید ۴ یا Ice cream sandwich معرفی شد . این ویژگی در اندروید ۵ کیم بهبود پیدا کرده که...
مولف: مدیر سایت
0  نظر
رتبه خبر: 
(0 نظر )
ارسال شده در خبر های: علمی

6 بهمن 1393

سرویس های آنلاین برای ذخیره سازی

امروزه استفاده از دیوایس های مختلفی که به نوعی کار ما را راه می اندازد و درواقع می توان با استفاده از تبلت و یا یک گوشی هوشمند تا اندازه زیادی هزینه های مختلف را کاهش داد امری ضروری است .اما مهمتر از آن ذخیره سازی داده ها امری همتر محسوب می گردد و اینکه بعد از ۱ ماه پرژه ای را توسط یکی از نرم افزار های کاربردی به اتمام می رسانید و به یکباره تمامی اطلاعات شما از بین می رود امری مهم و هزینه بر است . بنابراین توجه به نوع ذخیره سازی داده ها و اینکه روی چه دیوایسی ذخیره می کنید خود نکته قابل توجه است.
images

یکی از سرویس هایی که امروزه استفاده از آن توصیه می شود سرویس های ابری است . با توجه به اینکه تعداد این نوع از سرویس ها برای ذخیه سازی داده زیاد است ممکن است در انتخاب آن دچار مشکل شوید . بسیاری از سرویس ها در این بازار وجود دارد که فقط یک تقلید کورکورانه از سرویس های معروف هستند بنابراین قصد داریم تا در این مقاله مقداری ویژگی های سرویس های معروف را بیان کنیم تا شما با دید بازتری به انتخاب سرویس مورد نظر خود بپردازید.

Cloud storage

ذخیره سازی داده ها بر روی دیوایس های معمول هر اندازه راحت باشد باز هم به راحتی ذخیره سازی داده بر روی سرویس های آنلاین ابری نیست و تنها کافی است که با اتصال به یک اینترنت باند پهن به تمامی فایل ها و اطلاعات خود در حجم بالا دسترسی یابید بدون آنکه نگران گم شدن و یا از بین رفتن فلش و یا DVD خود باشید. حال برای اینکه بهترین انتخاب را پیرامون سرویس مورد نظر خود داشته باشید نوع های مختلف را با هم بررسی می کنیم.

Dropbox

یکی از اولین سرویس هایی که ذخیره سازی ابری را برای کاربران خود بوجود آورد همین برند است که در برابر دیگر رقبای خود...
مولف: مدیر سایت
0  نظر
رتبه خبر: 
(0 نظر )
ارسال شده در خبر های: علمی

5 بهمن 1392

با 10 ابزار جالب دهه نود آشنا شوید!

با 10 ابزار جالب دهه نود آشنا شوید!چکیده:

شاید بیان این مسئله که بزرگ شدن در دهه نود تجربه ای عالی و فراموش نشدنی برای کودکان بوده دور از حقیقت نباشد. دوره ای را به خاطر بیاورید که کودکان تنها برای نفس وجودی خود بازی از آن لذت می بردند، نه اینکه توسط بازی‌ها گروگان گرفته شده و تحت سلطه بازی درآیند.
با 10 ابزار جالب دهه نود آشنا شوید!

 

دوره ای که وقتی فیلم "تنها در خانه" اکران شده بود، تاک بوی که در این فیلم مورد استفاده قرار گرفته بود به دلیل استقبال بالای عموم حتی در سوپر مارکت ها هم به فروش می رسید. لحظات خوش گوش دادن به موسیقی وقتی دیسکمن تان داخل کوله پشتی همیشه و همه جا همراهتان بود. ممکن است این وسایل به اندازه آی‌پد، آیفون، لپ‌تاپ و یا ایکس‌باکس 360 جذاب نبوده باشند، اما کودکی ما را به بهترین دوران زندگی‌مان تبدیل کردند. با ما همراه باشید تا خاطرات قدیمی تان را زنده کنیم و سرگرمی های دوران کودکی را که همه ما نسبت به آن ها حسی عمیق و نوستالژیک داریم از نو مرور کنیم..

ادامه مطلب..
مولف: مدیر سایت
0  نظر
رتبه خبر: 
(0 نظر )
ارسال شده در خبر های: علمی

30 مهر 1392

سوالات دروس اول تا هشتم درس دین و زندگی (3)

سوالات دروس اول تا هشتم درس دین و زندگی (3) مربوط به دانش آموزان سوم متوسطه آموزشگاه توسط دبیر محترم این درس جناب آقای قنبری برای استفاده دانش آموزان عزیز تهیه گردیده که میتوانند آنرا در ادامه همین پست دانلود کنید.
ادامه مطلب..

مولف: مدیر سایت
5  نظر
رتبه خبر: 2/6
(12 نظر )
ارسال شده در خبر های: علمی

9 اردیبهشت 1392

بارم بندی دروس دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی ۹۲-۱۳۹۱+ راهكارهای خوب امتحان دادن

بارم بندی دروس دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی ۹۲-۱۳۹۱

بارم بندی امتحانات كلیه دروس دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی (كلیه رشته ها) را از لینك زیر دانلود نمایید.


گاهنامه شاهد دبیرستان شاهد ابوالفضل با عنوان "راهكارهای آسان و موثر برای خوب امتحان دادن" را نیز جهت استفاده دانش اموزان عزیز بر روی وب سایت قرار داده ایم.
                                

                                       

منبع بارم بندی: ریاضی سرا
مولف: مدیر سیستم
0  نظر
رتبه خبر: 5
(1 نظر )
ارسال شده در خبر های: خبرهای مدرسه - علمی
قبلی  
1  2 
  بعدی
صفحه 1 از 2